O léčbě
Následující řádky odpovídají na nejčastěji kladené otázky:
Tradiční čínská medicína nezavrhuje poznatky západní medicíny - může se stát, že Vás paní doktorka požádá o doplňující vyšetření v nemocnici nebo laboratorní testy.
Léčba začíná základním vyšetřením (diagnostika pulsu a diagnostika z jazyka). Pokud se od paní doktorky dozvíte, že některý Váš orgán není v pořádku, jedná se často pouze o energetickou nerovnováhu daného orgánu; nemusí jít o nemoc v našem (evropském) slova smyslu. Tato nerovnováha se ale může - trvá-li příliš dlouhou dobu - projevit závažným onemocněním.

Ukázka diagnostiky pulsu
Po prvním vyšetření následuje léčba, která sestává z deseti návštěv (konkrétní termín je vždy určen po osobní dohodě s paní doktorkou); většinou však deset pracovních dnů za sebou. Po ukončení jednoho cyklu následuje přibližně desetidenní přestávka, poté kontrolní vyšetření a případné pokračování léčby dalším cyklem návštěv.
Důležitým faktorem léčby je i Vaše aktivní spolupráce, změny jídelníčku a životosprávy. Uvědomte si, že některé Vaše návyky mohou být příčinou Vašich potíží. Kromě níže uvedených doporučení a zásad je třeba i pečlivě dbát na pokyny, které paní doktorka dává; jejich dodržování pomůže Vašemu uzdravení.
Doporučení však nemají vždy nutně obecný charakter, protože souvisí s ročním obdobím, momentálním zdravotním stavem apod.

Ukázka baňkování
Čínská medicína vychází z tradičního čínského vidění přírody a člověka, z teorií o energii qi, z teorie o yinu a yangu, z teorie o pěti prvcích. Podle tohoto přístupu mohou mít významný vliv na nerovnováhu organismu i mentální a emoční procesy. Příliš intenzivní emoce nebo přemýšlení mohou negativně ovlivňovat energetickou harmonii příslušných tělesných orgánů. Snažte se tedy vyvarovat extrémních nálad a emocí, aby Váš organismus sám mohl regulovat tok energie qi.